Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów jest kontynuacją pierwszej części gry, która długo na swoje chwile sławy czekać nie musiała. Ostatnio zakończyłem ogrywać na kanale tą część, dlatego też postanowiłem kilka słów o niej napisać.

Gra wyszła z kuźni studia CD projekt RED, które oparło swoją grę o powieść Andrzeja Sapkowskiego. To co twórcom przyznać trzeba, to dobrze opowiedziana historia, z bogatym wątkiem fabularnym.

Historia zaczyna się  zaraz po zakończeniu części pierwszej, gdzie przyszło nam udaremnić zamach na króla Temerii, Foltesta. Wątek skupia się na tajemniczym królobójcy, przez którego Geralt zostaje posądzony o zabójstwo Temerskiego władcy. Nasz bohater chociaż stroni od polityki tym razem musi się w nią zagłębić, by móc oczyścić się z zarzutów. Tak też przez całą rozgrywkę ścigamy tajemniczego człowieka, który okazuje się być wiedźminem…

Wątek fabularny pozwoli nam odwiedzić takie miejsca jak Flotsam, jego otoczenie, Vergen, Dolinę Pontaru, a perełką na torcie okazują się być ruiny elfiego miasta zwane Loc  Muinne.

Jeśli jest coś, co po za fabułą potrafi zrobić wrażenie na człowieku, to przede wszystkim oprawa audiowizualna, która jak na rok wydania gry stała naprawdę na dużym poziomie. Przyjdzie nam przechadzać się przez miasteczka, które żyją, NPC mają własną rutynę, rozmawiają między sobą, a nie kiedy komentują obecność Geralta.

System walki został mocno poprawiony względem części pierwszej, w dwójce nastawiony jest on na akcje i widowiska, często podczas walki, gdy dobijamy przeciwnika przyjdzie nam obejrzeć krótką cut scenkę mordu. Jeśli chodzi o rozwój postaci drzewko możemy rozbudować na trzy sposoby tj. szermierka, magia czyli tzw. wiedźmińskie znaki oraz bogata w receptury alchemia.

Geraltowi przyjdzie zmierzyć się z systemem moralności, podczas rozgrywki to my będziemy mieli wpływ na dalszy rozwój wydarzeń, poprzez podejmowanie jednej z możliwych decyzji. Koniec końców, bo brnę tutaj już do zakończenia gry będzie aż 16 możliwych, a wszystko to za sprawą tego jak pokierujemy bohatera.

Co jest na minus wedle mnie, to nieco skopana optymalizacja gry, często potrafi się zwiesić podczas ładowania, a także sama z siebie wyłączyć, nie ważne czy to wersja na gog czy steam, zawsze jest tak samo…

Moja ocena: 3/5
Rodzaj: Singleplayer
Link: Steam