Gothic i Gothic 2 NK na Windows 8/10

Do stworzenia tego poradnika natchnęła mnie znajoma z yt, która miała problem z odpaleniem tej gry. Wychodząc na przeciw jej oczekiwaniom prezentuję wam co trzeba zrobić, by podana w tytule gra działała na nowszych systemach. Rosyjska grupa przygotowała do dwóch części SystemPack, który umożliwia m.i. grę w pełnej rozdzielczości, bez niego możecie mieć problemy z uruchomieniem tytułu na nowszych Windowsach, a skoro to czytacie zapewne tak jest.

Gothic:
1.Wpierw zainstaluj grę, ok gdy już ją masz zainstalowaną przejdź do punktu kolejnego.

2.Teraz należy pobrać, a następnie zainstalować Playerkit, który jest odpowiedzialny za uruchamianie modyfikacji gry, a także jej poprawek. Sam Playerkit pobierzesz tutaj G1Classic-SystemPack-1.6.exe.

3.Teraz ostatni plik, najważniejszy, bez niego możesz zacząć szukać wiatru w polu, a nie sprawnie działającego Gothica. Mowa tutaj o G1Classic-SystemPack-1.6.exe . Należy go zainstalować, następnie uruchomić grę i sprawdzić czy wszystko działa. Jeśli tak, gratuluję! Możesz grać.

Gothic 2 NK:

1.Podobnie jak w punkcie pierwszym Gothic należy zainstalować grę.

2.Pobierz i zainstaluj Gothic2_fix-2.6.0.0-rev2.exe .

3.Kolejny plik, który musisz pobrać i zainstalować to PlayerKit, następnie  pobierz G2NoTR-SystemPack-1.6.exe. i zainstaluj. Gotowe, Gothic 2 NK powinien ci działać.